تولید اره نواری

تولید اره نواری

تولید اره نواری یکی از اموری است که این روزها مورد توجه قرار گرفته است. اره نواری دستگاه برش است که برای برش مواد مختلف از جمله چوب، فلز، پلاستیک، فایبرگلاس، و سایر مواد به کار می‌رود. دستگاه اره نواری از یک تیغه بلند و تنگ تشکیل شده است که به شکل حلقه بسته شده و بین دو چرخ درجه‌دار نصب می‌شود. تولید اره نواری به سرعت در حالت چرخش دورانی است و به مواد مورد نظر را برش می دهد.
ویژگی اصلی تولید اره نواری نسبت به دیگر ابزارهای برش، امکان برش‌های منحنی و تقریباً از هر نوع الگویی است. این دستگاه برای برش مواد به صورت مستقیم یا برش‌های تقاطعی و مشترکی در ساختمان سازی، صنایع چوب، صنایع فلزی، و کارهای دستی استفاده می‌شود. اره نواری معمولاً به عنوان یکی از ابزارهای کارگاهی اصلی در صنایع و کارگاه‌های ورزشی و ساختمانی بکار می‌رود و برای برش دقیق مواد بسیار مفید است.

اجزای تشکیل دهنده اره نواری

اره نواری دستگاهی است که برای برش مواد چوبی، فلزی، پلاستیک و سایر مواد به کار می‌رود. اجزای اصلی تشکیل‌دهنده تولید اره نواری عبارتند از:
تیغه برش : تیغه برش یک نوار بلند و تنگ است که به شکل حلقه بسته شده و بر روی دو چرخ درجه‌دار (نصب می‌شود. تیغه برش مسئولیت برش مادگی را بر عهده دارد.
چرخ‌های درجه‌دار : چرخ‌های درجه‌دار به تیغه برش اجازه می‌دهند که حرکت دایره‌ای داشته باشند و مواد را برش دهند. یک چرخ به عنوان چرخ فوقانی و دیگری به عنوان چرخ تحتانی شناخته می‌شود.
میز برش: میز برش یک سطح صاف و مستطیلی است که بر روی آن مواد قرار می‌گیرند و توسط تیغه برش بریده می‌شوند. میز برش می‌تواند قابلیت تنظیم ارتفاع دارد.
موتور: موتور برای ایجاد حرکت دایره‌ای در تیغه برش و انجام برش‌ها استفاده می‌شود. موتور معمولاً با برق تغذیه می‌شود.
سیستم راهنمایی: سیستم راهنمایی شامل قطعاتی است که تیغه برش را در مسیر صحیح حفظ می‌کنند و از تراکم تیغه جلوگیری می‌کنند. این سیستم شامل راهنمای بالا و پایین و نقاط تماس می‌شود.
تیغه کش: تیغه کش یک دستگاه است که تنش مناسب تیغه برش را تنظیم می‌کند تا تیغه در حالت تنش مناسب و بدون خم شدن قرار گیرد.
سیستم پیشرفت میز : این سیستم به اره نواری اجازه می‌دهد میز برش را در ارتفاع یکنواخت و به اندازه دقیق تنظیم کند تا برش دقیق تر و یکنواخت ‌تر انجام شود.
میزهای جانبی: میزهای جانبی برای برش اشیاء بزرگتر یا غیرمعمول به میز برش اضافه می شوند.
دسته کنترل: دسته کنترل برای روشن و خاموش کردن دستگاه و تنظیم سرعت و دیگر تنظیمات استفاده می‌شود.

نحوه تولید تیغ اره نواری

نحوه تولید تیغ اره نواری

تولید اره نواری توسط تولیدکنندگان متخصص انجام می شود و این فرآیند به چند مرحله اصلی تقسیم می‌شود. در زیر توضیحات کلی در مورد نحوه تولید تیغه‌های اره نواری آورده شده است:
انتخاب مواد اولیه
تیغه‌های اره نواری از مواد فلزی ساخته می‌شوند و معمولاً از فولاد سرامیکی (High Carbon Steel ) فولاد مقاوم در برابر سایش و یا فولاد مقاوم در برابر حرارت Hot Work Tool Stee) ) ساخته می‌شوند. مواد اولیه برای تیغه‌ها باید با دقت انتخاب شوند، زیرا اثر زیادی بر طول عمر آنها می گذارند.
جوشکاری تیغه
در این مرحله، قسمت‌های تیغه که معمولاً به صورت حلقه‌های بسته شده طراحی می‌شوند، با هم جوشکاری می‌شوند تا تیغه برش حلقه‌ای بشود.
شکل دادن تیغه
تیغه برش از حالت مسطح به حالت بلند و تنگ تغییر شکل داده می‌شود. این شکل‌دهی به وسیله انعطاف‌پذیری تیغه در دماهای بالا انجام می‌شود.
تراشکاری تیغه
در این مرحله، تیغه تراش داده می‌شود تا به ابعاد دقیق و شکل نهایی برسد. این مرحله با دقت بسیار بالا صورت می‌گیرد.
خنک کردن
تیغه برش باید بعد از تراشکاری خنک شود تا استحکام و مقاومت مورد نیاز را داشته باشد.
تست و کنترل کیفیت
تیغه‌هایی که در زمان تولید اره نواری درست می شوند باید با دقت تست شوند تا کیفیت آنها مورد بررسی قرار گیرند. این امر شامل بررسی ابعاد، تنش و تمامی ویژگی‌های فنی دیگر می‌شود.
پوشش و تیز کردن تیغه
برخی از تیغه‌های در زمان تولید اره نواری با پوشش‌هایی مانند کروم یا تیتانیوم پوشانده می‌شوند تا عمر مفید و قدرت برش آنها افزایش یابد. همچنین، تیز کردن نوار برش در زمان تولید اره نواری با استفاده از ابزارهای خاص انجام می‌شود.
بسته‌بندی و توزیع
تیغه‌های اره نواری پس از تست و تایید کیفیت بسته‌بندی شده و به بازار عرضه می‌شوند.

تولید انواع اره نواری

با توجه به این مسئله که امروزه انواع اره نواری در بازار موجود است شما می توانید با توجه به نیازهای کسب و کار خود بهترین اره نواری را سفارش دهید.
تولید دستگاه اره نواری ایران تولید
تولید اره نواری ایران تولید در شرایط استاندارد و با توجه به آخرین تکنولوژی های روز دنیا صورت می گیرد و همین امر باعث شده است که شما بتوانید به یک محصول منحصر به فرد و ایده آل دسترسی داشته باشید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی

پروژه ها

اطلاعات تماس

ساعات کاری

شنبه
8:00 تا 16:00
یک شنبه
8:00 تا 16:00
دو شنبه
8:00 تا 16:00
سه شنبه
8:00 تا 16:00
چهار شنبه
8:00 تا 16:00
پنج شنبه
8:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل